Domowe pieczywo ma same zalety. Oprócz tego, że wiemy co jemy, to takie domowe pieczywo dłużej niż sklepowe zachowuje świeżość i walory smakowe. Ten chlebek przygotowałam z zakwasu z saszetki,suszonego, poszłam więc po najszybciej linii. Można go oczywiście przygotować z prawdziwego świeżego zakwasu. Dużym znaczeniem w wypiekaniu chleba, jest dobra jakościowo mąką. Ja od lat wierna jestem tej z Młynomagu , jednego z najstarszych młynów w Polsce.
niedziela, 14 marca 2021
CHLEB ŻYTNI NA ZAKWASIE
czwartek, 4 marca 2021
GDZIE JEST HAPPY END?
sobota, 20 lutego 2021
TATAR WOŁOWY
Przygotowanie tatara w domu nie jest wcale tak skomplikowane jakby się Nam mogło wydawać. Cała tajemnica tkwi w doborze dobrych składników, a wtedy sukces smaku gwarantowany. Podstawa to oczywiście dobrej jakości wołowina. Najlepiej sprawdzi się polędwica, ale rostbef czy udziec też może być. Mięso można zmielić, można go również drobniutko posiekać- to już zależy od Waszych upodobań co do konsystencji mięsa. Kolejny ważny składnik- warzywa. Koniecznie cebulka, ogórek kiszony. Najlepsze własne z domowego ogródka, a jeśli już nie mamy takowych, to wybierzmy te z dobrego źródła. Cebulkę do przygotowania mam z własnego ogródka, ogórki kiszone były..ale się skończyły, bo zima przecież długa, z powodzeniem sięgnęłam więc po ogórki kwaszone Dros. Sprawdzone, pyszne, jędrne, do tatara w sam raz. Kiedy mamy składniki, możemy brać się do przygotowań.
Składniki:
500 g mięsa wołowego
1 łyżka wody
2 łyżki przyprawy do zup w płynie
3 łyżki oleju
sól, pieprz
1 duża cebula
6-7 ogórków kwaszonych ekologicznych DROS
Wykonanie:
Mięso oczyszczamy z błon, drobniutko siekamy. Dodajemy wodę, olej, przyprawę, wmasowujemy w mięso poprzez delikatnie mieszanie. Doprawiamy wedle uznania solą i pieprzem. Podajemy obłożone posiekaną cebulą i kiszonym ogórkiem. Jajko sparzamy, żółtko podajemy obok lub na wierzchu tatra.