Zapewne każdy z Nas jeśli nie próbował choć raz gofrów bąbelkowych to zapewne podczas wakacyjnych podróży, napotkał na swej drodze budki z tymi słodkościami. Od tradycyjnych gofrów różni je smak, ciasto z jakiego je przygotowujemy , a te kupowane również cena . Ta potrafi poróżniać oba rodzaje gofrów o 6-7 zł na sztuce. Jeśli więc w domu masz gofrożerca warto zainwestować w gofrownicę do wyrobu tych pyszności i cieszyć się ich smakiem w domowym zaciszu. Takie gofry to hit ostatnich wakacji. Inwestując pieniądze w sprzęt do wypieku, warto poszukać tej najlepszej, najwydajniejszej gofrownicy, z której gofry wyjdą naprawdę chrupkie a nie gumowate, jak to ma miejsce w wielu przypadkach, a problemem nie jest wcale zły przepis na ciasto, a za słaba moc. Dobra gofrownica musi ją mieć odpowiednio wysoką.
Mój sprzęt to wybór gofrownicy firmy DEZAL. Jakość , która nie zawiodła mnie po raz kolejny. Gofrownica bąbelkowa ma płytę grzewczą aluminiową, pokrytą greblonem - zapobiega on przywieraniu ciasta, po skończonej pracy wystarczy przetrzeć ją szmatką. Moc 1600 W powoduje że szybko się nagrzewa, ma krótki czas pieczenia . Wytrzyma nawet kilkugodzinne pieczenie gofrów- podczas pracy można wyłączać ją z gniazdka , trzyma temperaturę, oszczędzając przy tym prąd. Model posiada lampkę, dzięki czemu mamy kontrolę nad temperaturą. Czas pieczenia wynosi ok 2,5 minuty. Tylko tyle trzeba by zjeść pysznego gofra z ulubionymi dodatkami, na jakie mamy tylko ochotę.
Dzisiaj zapraszam Was na pyszne gofry bąbelkowe, inaczej nazywane jajecznymi. Każdy im ulegnie!
Składniki:
1 szklanka mąki tortowej
1/2 szklanki cukru trzcinowego
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka oleju
2 duże jajka
1/3 szklanki wody
Wykonanie:
*Gofrownicę przed pierwszym wlaniem ciasto smarujemy cienko olejem.
*Nagrzewamy .
* Wszystkie składniki miksujemy ze sobą.
* Na płytę grzewczą wylewamy cienka warstwę ciasta, wyrównujemy łyżką ( ciasta tyle aby zakryć płytę ). Zamykamy. Po ok 30 sekundach przewracamy gofrownicę na druga stronę ( zrobimy to z łatwością- urządzenie posiada fajną podpórkę, która świetnie podtrzymujemy gofrownicę ppodczas przewracania)
* Zapiekamy ok 2 minut na drugiej stronie.
* Upieczone gofra wyjmujemy, jeszcze ciepłego zwijamy w rożek, wkładamy do szklanki aby nabrał kształtu i chrupkości.
* Gotowe gofry podajemy z ulubionymi dodatkami, bitą śmietaną i owocami.
Prawda, że przygotowanie takiego gofra jest dziecinnie proste ? Tak, ale gdy z pomocą przychodzi nam Dezal. Zamiast zmieniać gofrownicę co rok, bo albo za słaba ,albo się popsuła warto zainwestować w dobry sprzęt , który przetrwa lata. Dezal to gwarancja najlepszych gofrów.
Jeśli interesują Was klasyczne gofrownice zajrzyjcie do jednego z moich poprzednich wpisów. Chrupkie gofry nawet na drugi dzień po upieczeniu? tak to możliwe z Dezal już dziś, a o tym poczytajcie TUTAJ . We wpisie przepis na najlepsze klasyczne gofry, zobaczcie sami.