niedziela, 19 lutego 2017

,,MOC GRANATU" czyli o kobiecie ( nie ) tylko dla kobiet

Kobieta zmienną jest. 
Oj, jak bardzo o tym wiedzą Nasi partnerzy i osoby, z którymi przychodzi Nam żyć na co dzień ... Obawy, lęki, smutek, radość, gniew..Moc uczuć , które towarzyszą Nam, kobietom każdego dnia. 
Kobieta...niejedno ma imię...Dziś nauczycielka, jutro hostessa, by kolejnym razem być wyrafinowaną modelką, przyjaciółką czy kobietą do towarzystwa. Magda - główna bohaterka powieści, obnaża nam swoje Ja... swoje wnętrze. Robi to z premedytacją, bezwstydnie. Nie chce udawać kogoś innego, chce znaleźć swoje miejsce na Ziemi. Chce znaleźć odpowiedź na pytanie kim jest?  Kobieta o dwu twarzach - biseksualna studentka, szukająca przyjemności w seksie zarówno z kobietami , jak i mężczyznami. Jako nastolatka uzależniona od cięcia się żyletką, teraz sposobem na ból jest brutalny seks czy głodzenie się. Niczym kameleon zmienia swoje położenie w związkach , dochodząc  do momentu gdzie  jako uległa zachciankom sponsora kobieta jest na każde jego skinienie by spełniać jego można by rzecz pornograficzne zachcianki. Dopiero przeglądając swoje profesjonalnie wykonane zdjęcia znajduje spokoj duszy. Jej ukochana  sztuka staje się jej ostoją. 
Książka napisana bardzo śmiało. Zmysłowa, pobudzająca wyobraźnię , dość skandaliczna dzięki poruszanym tematem. Czy to tylko zmyślona powieść? Czy można tu znaleźć elementy czyjegoś prawdziwego życia? Kilkakrotnie się nad tym zastanawiałam, gdy ,,pochłaniałam " ją  niczym najlepsze ciastko. Odpowiedzi jednak tu nie znajdziemy , pozostanie to słodką tajemnicą autorki. Świetna lektura dla kobiet, ale myślę, że i niejeden Pan lubiący czytać, przepadłby w niej, aż do ostatniej kartki. 
Żałuję że zaczęłam moją przygodę czytelniczą  z  ta autorką od jej trzeciej książki, bo poprzednie tytuły składają się jakby w całość, ale nic straconego...Na pewno przeczytam i pozostałe. Pani Marta Motyl - przekonała mnie że warto! A jak Wasze odczucia? Przekonałam Was do tej nowości wydawniczej, która premierę miała kilka dni temu- 15 lutego br. ?
Autor: Marta Motyl
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Stron:280
Oprawa: miękka


24 komentarze:

 1. Ciekawa jestem tej książki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. mnie zaintrygowałaś i zaciekawiłaś :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się ciekawie choć to nie jest nasz ulubiony typ książki :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No nie każdy lubi takie barwne powieści, zabarwione erotyką

   Usuń
 4. To zdecydowanie nie jest mój ulubiony rodzaj literatury, więc to chyba tym razem książka nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda ;( ale jak wiadomo, nie wszystko dla wszystkich ..

   Usuń
 5. Bardzo lubię czytać, ale to nie mój gatunek :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam mimo to, ja tez za takimi zbytnio nie przepadałam, ale ta akurat czyta się smacznie

   Usuń
 6. Mnie przekonałaś :-) Jestem na TAK :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Słyszę o tej książce po raz pierwszy, ale przyjrzę się jej bliżej... :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chyba wyrosłam już z takich książek ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj chyba nie, to zdecydowanie książka dla takich jak my

   Usuń