wtorek, 16 lipca 2019

JUTRO ZACZYNA SIĘ DZIŚ

,,Pieniądze szczęścia nie dają, ale..szczęściu pomagają " Każdy z nas dobrze zna i nie raz sam słyszał to przysłowie. Coraz więcej pracujemy, coraz więcej czasu spędzamy poza domem, a coraz mniej z rodziną. W pogoni za kasa, coraz więcej małżeństw przezywa kryzys, coraz więcej się rozpada nie wytrzymując próby czasu, rozłąk. Najbardziej cierpią na tym dzieci, które chciałyby mieć pełną rodzinę i czas poświęcany im przez bliskich. 
Ksawery i Sonia współtworzą zespół muzyczny, który wygrywa konkurs młodych talentów w Opolu. Wszyscy wróżą im karierę, którą niestety przerywa ciąża Soni. Potem jest już jak zwykle. Ślub, dziecko, rezygnacja z kariery..Ksawery za pieniądze ze sprzedaży sprzętu muzycznego itp rzeczy zakłada firmę, którą z biegiem lat zaczyna dobrze prosperować. Stać ich na wszystko, na utrzymanie domu, spłaty kredytów, zagraniczne podróże. 
Kiedy poznajemy głównych bohaterów mija już kilkanaście lat od pamiętnych czasów założenia zespołu. . Sonia zajmuje się domem, córką, dba o domowe ognisko. W tej sielance brakuje tylko ciągle nieobecnego męża i ojca, który musi przecież na to wszystko zarobić. Sonia w głębi serca przez te wszystkie lata tęskni za zespołem, a jeszcze bardziej za śpiewaniem , do którego ma prawdziwy talent i bardzo chętnie by powróciła. Z puntu widzenia męża to mrzonki, którymi wyżyć się nie da. Kobieta jest rozgoryczona tym , że ukochany mężczyzna nie popiera jej planów do realizacji marzeń. Kiedy na jej drodze pojawia się Roman, dawny członek ich zespołu, kobieta ślepo wierzy w każde jego słowo, by tylko móc realizować marzenia. Na jednej szali stawia karierę i małżeństwo, by zdecydowanie to marzenia wygrały z codziennością. Pozostawia męża i dwunastoletnia już córkę, by wyjechać na kontrakt zagraniczny na pół roku. Wydaje jej się, że Roman działa tak, by było im lepiej, jest gotowa zostawić dotychczasowe życie, rozwieść się z mężem, by dalsze układać u boku mężczyzny , który spełnia jej marzenia. Czy Ksawery nie walczy o żonę? Walczy, najpierw prosi, tłumaczy, a kiedy to nic nie daje stawia sprawę jasno i zdecydowanie. Kobieta jest nieugięta, ani myśli wracać, składając przy tym pozew rozwodowy. Pozostając w Polsce z córką, Ksawery dopiero może poznać swoje dziecko. Dopiero teraz widzi, ile lat życia stracił na zarabianiu pieniędzy i załatwianiu ważnych spraw, zamiast spędzać czas z najbliższymi. Działka rodziców nabiera szczególnego znaczenia, przy budowaniu relacji ojciec- córka.Dopiero na Kaszubach widzi ile przyjemności sprawiają   najprostsze domowe czynności, jak piękne są miejsca obok nas.  Dopiero teraz powraca na Kaszuby, które tak lubił z czasów swojej młodości.  Odnowione relacje z przyjaciółmi z dzieciństwa, wspaniałe chwile spędzane na Kaszubach z córką, Ksawery na nowo odnajduje sens życia i z dnia na dzień postanawia zawalczyć o kobiety swojego życia,a  najbardziej o żonę, która jak się okazuje, wcale dobrze swych uczuć nie ulokowała. Uświadamia sobie, że w życiu wszystko jest możliwe, wsiada w samolot i leci po żonę na Wyspy Kanaryjskie.

Jesteście ciekawi jak zakończy się ta historia? Zapraszam Was do lektury. Ja korzystając z ładnej pogody wybrałam się na przejażdżkę rowerową, by na łonie natury zaczytać się bez pamięci w tej powieści. 

 Opowieść Romy Fiszer, to najlepszy dowód na to, że prawdziwa miłość potrafi wszystko przezwyciężyć. Czasem się gubimy na drogach swojego życia, zapominamy o tym co ważne, ale dzięki miłości odnajdujemy właściwą drogę.
Premiera tej książki już jutro tj 17.07.2019 . Zachęcam do lektury. 
Tytuł: Jutro zaczyna się dziś 
Autor: Roma J.Fiszer
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Stron:380
Okładka: miękka

5 komentarzy:

 1. Po przeczytaniu recenzji, aż chce się przeczytać książkę. Książka o życiu, książka o szczęściu, o każdym z nas...

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolejna Twoja propozycja książkowa. Musi poczekać w kolejce.
  Wczoraj zaczęłam czytać skandynawski kryminał" Kobieta w klatce".
  Wróciłam do tego gatunku, po przerwie.


  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chcę tą książkę hehe muszę ją poszukać,po przeczytaniu recenzji zapowiada się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie czeka na przeczytanie ale jeszcze chwilę musi poczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa, zachęcająca do przeczytania książki recenzja. Na urlopie będzie czas żeby się przy niej zrelaksować ale i przemyśleć :)

  OdpowiedzUsuń