poniedziałek, 5 listopada 2018

TYLKO JEDEN WIECZÓR- PRZEDPREMIEROWO

Uwielbiam lekkie pióro Krystyny Mirek. To miłość od pierwszego przeczytania. Moja przygoda z twórczością tej autorki zaczęła się od Sagi rodu Cantendorfów i wtedy przepadłam, by podążać za każdą nową powieścią tej autorki. ,,Tylko jeden wieczór" to powieść owiana atmosferą najpiękniejszych świąt. Świąt pełnych ciepła, miłości, wspólnych spotkań w gronie rodzinnych, przepełnionych rozmowami, śmiechami, serdecznością. Wszyscy z radością w sercu wyczekujemy pierwszej gwiazdki, tego co rodzi się na nowo. Ale czy myślicie , że każdy do świąt podchodzi tak samo? 
Amelia Diamond,a prywatnie Sylwia Nowak zanim stała się gwiazdą serialową była zwykłą kobietą, żoną, matką...Zaznała biedy, braku funduszy na potrzeby dzieciaków, z mężem ledwie wiązali koniec z końcem, kiedy byli świeżo upieczonymi rodzicami. Kiedy trafia na casting i pokrótce staje się gwiazda dochodowego serialu, jej życie obraca się o 180 st. W końcu ma wszystko o czym marzy niejedna kobieta -pieniądze, urodę, klasę, wspaniałego męża, udane dzieci. Na tzw ściance pozuje jako idealna matka i  żona przez co staje się kobietą do naśladowania. Dumnie udziela wywiadów, opowiadając i tworząc idealne życie. Całe dnie spędza jak nie na planie zdjęciowym, to w swoim biurze. Dzieciakami zajmuje się opiekunka, domem gosposia, nawet mąż nie ma swojego kawałka ogrodu, w którym wszelkie prace wykonuje ogrodnik. Sama Sylwia w domu tylko nocuje, praca pochłania ją bez reszty. Jej małżeństwo od kilku lat to tylko fikcja wykreowana pod potrzeby fanów, a życie zdaje się być scenariuszem jakiegoś filmu, w którym gra główną rolę. Kiedy z dnia na dzień przychodzi jej zderzyć się z rzeczywistością, którą tak na prawdę skrzętnie przed wszystkimi ukrywała, Sylwia doznaje szoku. Po nagłej śmierci siostry, która odchodzi kilka dni przed Bożym Narodzeniem ma przygarnąć na święta jej córkę. Niby nic trudnego...ale jak pokazać siostrzenicy magię świąt, kiedy każde święta w ich domu to tylko formalność? Choinka pięknie ubrana, zakupiona w najlepszej kwiaciarni, domowe jedzenie wprost pod drzwi domu z firmy cateringowej, świąteczne prezenty, które przygotowuje asystentka aktorki. Jak przeżyć te kilka dni jeśli dotychczas po kolacji wigilijnej każdy rozchodził się po swoich 
pokojach i było po sprawie? Jak udawać zgraną, kochającą rodzinę, o której Sylwia tak na prawdę nic nie wie? Nie wie co w wolnym czasie robi jej mąż, czym zajmują się jej dzieci, kiedy są w domu? Sylwia tak bardzo żyje światem show biznesu, że zapomina co w życiu jest najważniejsze. Gubi drogę do prawdziwego szczęścia, zapomina czym jest miłość. Wszystko to poświęca sławie i pieniądzom. Nie dba o to co czuje zaniedbany mąż, czy pozostawione najlepszym opiekunkom dzieci. Najważniejsze oby opinia publiczna była niezachwiana i czysta. Jej życie to ciągła sielanka, którą przerywa wyjście na jaw prawdziwego życia aktorki. Prawda, która ujrzała światło 
dzienne, była tak silna, by zrujnować karierę Sylwii. Kobieta pozostaje z niczym. Ale czy na pewno? Jak bardzo trzeba sięgnąć dna, by zrozumieć co w życiu jest ważne? Czasem trzeba się od niego wręcz odbić , by potem na nowo żyć jeszcze lepiej. ,,Tylko jeden wieczór"   to powieść o tym, co w życiu jest na prawdę ważne. Od pierwszej kartki wierzyłam , że Sylwia zmieni swoje postępowanie i w końcu odnajdzie swoje prawdziwe szczęście. Kibicowałam tej dziewczynie, która w pewnym momencie swojego życia pogubiła się , ale ciąg złych zdarzeń zadziałał na nią niczym zimny prysznic i pozwolił ratować resztki tej 
rodziny. Mimo przeciwności losu i zdawać by się mogło całego świata, pomocną dłoń wyciąga mąż, który urażoną dumę chowa do kieszeni i tym samym pozwala na próbę ratowania ich związku i miłości oraz rodziny powiększonej o siostrzenicę, która skradła serce nawet zatwardziałej ciotki..Miłość zwycięża wszystko. Jeśli posiadamy miłość, posiadamy wszystko co nam jest najbardziej potrzebne do przygotowania fundamentu pod inne sfery życia.Nie zapominajmy o tym na co dzień, nie tylko przy okazji Świąt.


Pani Krysiu, dziękuję za kolejną dozę dobrych emocji i wrażeń. Nie zawiodłam się i tym razem ! A miłość zwyciężyła- jak zawsze.
Książka swoją premierę będzie miała 14 listopada, już teraz namawiam Was do zakupu, to najlepsza inwestycja tej jesieni w oczekiwaniu na święta.  
Tytuł Tylko jeden wieczór
Autor: Krystyna Mirek
WydawnictwoEDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: miękka
Stron: 310

7 komentarzy:

 1. Na prezent mikołajkowy będzie idealna :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna propozycja w oczekiwania na święta. Na pewno umili ten czas.

  OdpowiedzUsuń
 3. I już wiem jaki prezent mam kupić mamie pod choinkę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna okładka, super propozycja na prezent :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie raz przed wypożyczeniem książki zastanawiam się,co mi wpadnie w ręce,teraz wiem,że bedę poszukiwać tej o to książki.Warta aby sięgnąć po nią pokazuje nam realia życiowe nie tylko w show biznesie są wzlotki i upadki ale w naszym codziennym życiu borykami się z problemami z przeciwnościami losu..

  OdpowiedzUsuń
 6. Na prezent pod choinkę idealna :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna recenzja! Czuję, że ta książka wciągnęła by mnie i pewnie przeczytałabym ją jednym tchem :)

  OdpowiedzUsuń