niedziela, 25 czerwca 2017

CENA SZCZĘŚCIA, TAJEMNICA ZAMKU- SAGA RODU CANTENDOFRÓW

Czymże jest prawdziwa , spełniona miłość? Skąd pewność, że to właśnie ona? Ta jedyna, prawdziwa, wielka, nieskończona? Motyle często potrafią ulecieć z brzucha już po kilku, kilkunastu dniach, tym samym dając Nam znak, że to tylko zauroczenie. A miłość to coś więcej. To pokochanie drugiej osoby nie tylko za dobrze cechy, ale również za jej wady, słabości, często również niedoskonałości urody, bo przecież nie ma ludzi idealnych. Każdy, każda z Nas za pomocą ubioru, makijażu uwydatnia co piękne, a maskuje co niezbyt urodziwe .
Miłość to uczucie nie zważające na status społeczny. Nie zgodzicie się ze mną , powiedziecie , że teraz już tego nie ma, minęły czasy, kiedy ludzi dzielono na kategorie. Ale czy na pewno? Czy gdy jedna ze stron , ta uboższa, zwiąże się z kimś wysoko postawionym, nie uznane to zostanie jako to, że tu chodzi tylko o kasę? Jeśli pracownik zwiąże się ze swoim szefem, czyż nie zostanie to odczytane jako chęć szybkiego awansu? A czy młode małżeństwa, gdzie para ledwie kończy szkołę, nie nazywane są tymi z przymusu? Zawsze jest jakiś podtekst, drugie dno. Tymże się odznacza jednak prawdziwa miłość, że nie zważa na innych, na przeciwności losu, nic nie jest  stanie jej zniszczyć .

Historia, o której chcę Wam opowiedzieć, rozgrywa się na zamku. Przystojny hrabia, tajemnicze okoliczności śmierci jego czterech żon, Isabele- wieloletnia kochanka hrabiego, pani Hammond- nosząca w sercu wielką tajemnicę oraz Kate Milton- dziewczyna z niższych sfer, która całkowicie zawróciła w głowie hrabiemu.To główne postacie tej sagi .Kate... Jakże musiała Ona zawrócić w głowie by ten w krótkim czasie zaręczył się  z Nią, nie bacząc na opinię innych. Książki z zagadką i intrygą w tle. Napisane z podtekstem tego, co tak na prawdę w życiu jest ważne. Czy spisek kochanki hrabiego Aleksandra da radę zniszczyć związek Kate i Aleksandra? Czy Aleksander weźmie ślub z przymusu , z osobą której nie kocha? Czy tajemnica odkryta przez Kate w podziemiach zamku odmieni życie Aleksandra i wiedźmy Alice? Na te i wiele innych pytań nie znam odpowiedzi, ale z niecierpliwością czekam na trzecią, ostatnią część sagi rodu Cantendorfów już w lipcu. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać sagi Krystyny Mirek to zachęcam do lektury, czas spędzony na czytaniu tych książek, to czas relaksu, odpoczynku, a jednocześnie ciekawości co będzie dalej. Autorka ani przez moment nie pozwala Nam się nudzić, z zaciekawieniem prowadzi nas o krok dalej do odkrywania tajemnic. Wybaczcie , że nie opisałam Wam krok po kroku co dzieje się w książkach. Zachęcam do przeczytania, bo co za przyjemność czytania, gdy wiemy co się wydarzy. Najlepiej się poznaje tajemnicę osobiście.
*TAJEMNICA ZAMKU
Autor: Krystyna Mirek
Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: miękka
Stron: 353

*CENA SZCZĘŚCIA
Autor: Krystyna Mirek
Wydawnictwo: EDIPRESSE KSIĄŻKI
Oprawa: miękka
Stron: 334
Do lektury podeszłam z wielkim zaciekawieniem, gdyż miałam przyjemność  być na spotkaniu z autorką w Bibliotece Publicznej w moim mieście. Niezwykłe ciepła osoba, której można by słuchać godzinami. Pani Krystyna to chodzący dowód na to, że marzenia można zacząć spełniać z powodzeniem w wieku 40 lat, a czwórka dzieci, obowiązki domowe nie są przeciwwskazaniem do tego by robić to co się kocha, by zaryzykować, po to by być szczęśliwemu w tym co się robi a co najważniejsze by życie miało smak.Zdjęcia: archiwum prywatne oraz  Biblioteka Publiczna w Grajewie

19 komentarzy:

 1. Musi być to świetna książka do przeczytania sama recenzja już zachęca do tego ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawie się zapowiada. Potwierdzam, że pasję można odkryć w każdym wieku a życie rodzinne wcale tego nie utrudnia a wręcz przeciwnie- dodaje skrzydeł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba O TYM pamiętac każdego dnia, a się pospełnia co sobie zamierzyliśmy

   Usuń
 3. Wydaje się że bardzo ciekawa książka, warto się w nią zaopatrzyć i poczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wydaje się że bardzo ciekawa książka, warto się w nią zaopatrzyć i poczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sagi,zamki to coś dla fanek takich książek.swietnie się je czyta bardzo dużo czytałam podobnych książek...

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo interesująca książka :) Ciekawi mnie i to bardzo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa pozycja. Czas wybrać się do księgarni.

  OdpowiedzUsuń
 8. Skoro to napisała Krystyna to koniecznie trzeba przeczytać :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiam takie książki :) Trochę ze mnie romantyczka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciekawa książka... kiedyś może uda mi się przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń