środa, 21 czerwca 2017

PRAWDA CZY FAŁSZ? BEZPIECZNE DZIECIAKI

*No i za rogiem wakacje. Wolne dni, zabawy na świeżym powietrzu niemalże od świtu do ciemnej nocy.. Warto zadbać o bezpieczeństwo dzieciaków, a wiadomo że najlepsza nauka to ta poprzez zabawę. WYDAWNICTWO MARTEL ma w swojej ofercie fajną książkę ,,Bezpieczne Dzieciaki" 
 Wiadomo że wiele niebezpieczeństw czyha na maluchy każdego dnia. Warto znać zasady ruchu drogowego by wiedzieć jak zachowywać się na drogach, jak postępować w lesie, w mieście, nad wodą, ale bardzo ważne we współczesnym świecie jest również bezpieczeństwo w internecie. W tym ostatnim miejscu siedząc w domu może dzieci spotkać jeszcze więcej złego niż bawiąc się na podwórzu. Warto na to wszystko ,,uczulić" swoje dzieci. Z wielka pomocą przyjdzie ta właśnie książka, która dzięki animowanym rysunkom, kolorowym stronom, wyszczególnionym piśmie pomoże zrozumieć maluchom najważniejsze zasady bezpiecznego zachowania się w każdym miejscu. A to ważne wypuszczając samodzielnie dziecko na plac zabaw, na wycieczki rowerowe itp by wiedziało jak nie narażać się na utratę zdrowia, a w sytuacji gdy przydarzy się wypadek, jak zachować się czekając na przyjazd lekarza czy pogotowia. 
Autor: Agnieszka Nożyńska- Damianiuk
Wydawnictwo: MARTEL
Stron: 55
Oprawa: twarda
*Moja druga propozycja książkowa z tego samego wydawnictwa, to PRAWDA CZY FAŁSZ? To gotowy sposób na nudę i świetną zabawę podczas deszczowych dni wakacyjnych. 
Czy ziewanie jest zaraźliwe? Czy nietoperze naprawdę piją krew? Myślisz że znasz odpowiedź? A może się mylisz, odpowiedzi na wiele pytań zadziwiają... 
Ta książka to świetna zabawa dla najmłodszych, lektura dla całej rodziny- wciągnęliśmy się wszyscy, przyznaję się ! 
To jak? Masz chęć pobawić się ze swoim dzieckiem ? Gwarantuje że dzięki tej zabawie zdobędzie też ciekawą wiedzę. Polecam 


Autor: M.Kurzempa, I.Mróz, B.Wieseń, T.Wieseń, M.Wójcik
Wydawnictwo: MARTEL
Stron: 120
Oprawa: twarda

23 komentarze:

 1. Bardzo podobają mi się takie książki i chociaż nie mam już małych dzieci to bardzo chętnie bym do niej zerknęła :)

  OdpowiedzUsuń
 2. takich ważnych książek nigdy nie jest za mało :) Bezpieczeństwo naszych dzieci jest najważniejsze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bezpieczeństwo jest ważną rzeczą. Dzieci dzięki takim rozwiązaniom jakimi są kolorowe książki szybciej posiądą wiedzę z tego zakresu niż podczas np pogadanek ��. Osobiście jestem za.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajne książki, pouczające.

  OdpowiedzUsuń
 5. Pouczające ksiazki, warto się w nią zaopatrzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pouczające ksiazki, warto się w nią zaopatrzyć :)

  OdpowiedzUsuń
 7. super książeczka dla dzieci i dorosłych :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajne książki szczególnie prawda czy fałsz.

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna i interesująca pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bezpieczne wakacje - dla dzieciaków to musi być obowiązkowa lektura na pierwszy dzień wakacji;)
  ale ta druga książka - Prawda czy fałsz - myślę, że jest jeszcze ciekawsza, a po przeczytaniu pozwoli zabłysnąć wiedzą wśród kolegów i nawet dorosłych:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Książka idealna dla mojego syna :)

  OdpowiedzUsuń